Blog stworzony z miłości do siatkówki, dla wszystkich, którzy się nią interesują.
RSS
piątek, 10 sierpnia 2012

Dokładnie przed chwilą, siedząc sobie wygodnie przed telewizorem oglądałam wywiad z naszym kapitanem, Marcinem Możdżonkiem na polsat news.

Pan redaktor podczas rozmowy, nagle zaczyna reklamować nagłówki gazet tu o lekkoatletach tam o kimś innym. I oto tekst na jednej z nich: SIATKARZE NIE MAJĄ JAJ. 

Teraz sobie pomyślcie jak nasz kapitan mógl się poczuć w takiej sytuacji. Marcin zareagował uśmiechem, może rozbawiła go głupota tych ludzi, bo mam nadzieję, że się tym nie przejął. Jest to dla mnie całkowicie nie zrozumiałe co robią ci ludzie. Oczywiście, różne gazety mają prawa pisać różne rzeczy, a to odbiorca wybiera to, co chce przeczytać. Jednak pokazywanie czegoś takiego w obecności naszego zawodnika? Głupota i komercja. 

Chamstwo zaczyna być u nas na początku dziennym. 

23:41, volleyball64
Link Dodaj komentarz »

Półfinały Igrzysk Olimpijskich: 

Brazylia-Włochy 3:0

Rosja-Bułgaria 3:1

Tak jak myślałam, w finale spotka się Rosja z Brazylią. Liczę, że zwyciężą Brazylijczycy, ponieważ lepiej znam tą drużynę, myślę że zasłużyli na ponowne zwycięstwo. Są  to zawodnicy o bardzo dużym doświadczeniu, grający na ciągle wysokim, światowym poziomie od wielu lat. I nie chodzi tu o to, że Rosjanie wygrali z nami w ćwierćfinale, nigdy nie przepadałam za tą reprezentacją. 

O biało-czerwonych:

Dziś do kraju razem wrócili : Marcin Możdżonek, Zbyszek Bartman i Michał Ruciak. Ogólnie nasi siatkarze rozproszyli się, wybrali różne terminy lotów i miejsc przylotów. Z jednej strony szkoda, że nasza drużyna nie powróciła do Polski razem. Z drugiej jednak musimy dać im chwilę oddechu, to oczywiste, że jest im teraz ciężko. Nie mają ochoty na wywiady, wypytywanki, kamery. 

Słowa Krzysztofa Ignaczaka z wywiadu: Jest to ogromny zawód. Dla mnie jako sportowca w tym momencie jest to największa porażka w życiu. To były moje ostatnie igrzyska i chciałem stamtąd przywieźć medal . 

Smutno słuchać takiej wypowiedzi patrząc na smutną minę naszego libero. Ci siatkarze, którzy na IO za 4 lata nie mają szans pojechać jest zapewne najsmutniej. Szkoda, szkoda, ale stało się..

Coraz więcej pisze się o "porażce" Polaków. Dziennikarze nieprzerwanie krytykują co tylko się da. Często można przeczytać, że to sami siatkarze "nadmuchali balon", który pękł w meczu z Rosją. Jakże to ironiczne, ponieważ to sami Ci, którzy teraz tak piszą ogłaszali w około, że NA PEWNO przywiozą do Polski medal. 

Trudno, nie mam zamiaru się na tym rozwodzić. Dobrze, że przy naszych siatkarzach jest grupa kibiców, którzy mimo tej przegranej są z nimi. 

Pozdrawiam. :)

czwartek, 09 sierpnia 2012

Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce.

Polska-Rosja, w ćwierćfinale Igrzysk Olimpijskich 0:3.

Wszystkim nam jest przykro. Każdy kibic w tej chwili jest pogrążony w smutku. Ja również dołączam do tego grona. Ale jakże musi być przykro naszym kochanym reprezentantom?

Trudno mi było patrzeć na łzy cieknące po policzku Igiełki, na to, jak nasz kapitan, Marcin Możdżonek wypowiadał się na temat meczu, z przygnębiającym smutkiem na twarzy. Każdy z nich miał marzenie: zdobyć medal Igrzysk Olimpijskich w Londynie i to marzenie dziś zostało zniszczony. Młodsi członkowie naszej drużyny mają jeszcze szansę w przyszłości, lecz dla niektórych była to ostatnia szansa. 

Trudno zaprzeczyć: dziś byliśmy po prostu słabsi, pod wieloma względami. Chłopcy walczyli, bo to nasze biało-czerwone walczaki, ale tą walkę dziś przegrały. Do ostatniego gwizdka nie traciliśmy nadziei. Zbyszek Bartman mimo znaczącej przewagi Rosjan pod koniec 3 seta cieszył się z każdego zdobytego przez nas punktu: dziękujemy za to.

Najgorszym punktem tej smutnej sytuacji są dziennikarze, którzy już obwieścili porażkę Polaków jako oficjalny koniec świata. Wszystkim nam jest przykro, ale stawianie sytuacji pod tym światłem to wręcz idiotyzm tych ludzi. Współczuję im tak niskiego ilorazu inteligencji i bardzo małych bioło-czerwonych serc bijących w ich piersiach. 

To dzięki tym wspaniałym ludziom jesteśmy obecnie na 3 miejscy w rankingu FIVB, wygraliśmy Ligę Światową. W tamtym roku wywalczyli w barwach reprezentacji 3 medale. Już od kilku lat jestem z nimi, bez względu na przydażające się przegrane i zawsze będę.

00:28, volleyball64
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 19